(ВИДЕО) Руски командант го обвини Вагнер: Ми ги киднапираа и мачеа војниците


Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расправијата меѓу Евгениј Пригожин и рускиот естаблишмент најверојатно ќе кулминира на 1 јули, тврди британското воено разузнавање.Ова е крајниот рок за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Долниот дом на рускиот парламент (Руска Дума) денеска го усвои нацрт-законот со кој на граѓаните со криминално досие им се дозволува да се борат во Украина. Во ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, во средата повтори дека неговите борци нема да потпишат договори со министерството за одбрана, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија е отворена за мировни преговори со Украина, но дека единствениот начин да се запре конфликтот е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на Русија се обидува да ја ограничи независноста на групата „Вагнер“, велат воените аналитичари. Водачот на платеничката група, ...
| | веќе видена | слични

Борците од паравоената група на Вагнер во иднина нема да потпишуваат договори со руското Министерство за одбрана, изјави сопственикот на компанијата Вагнер, ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана потпиша договор со чеченска паравоена група која одигра важна улога во борбите во Украина. Специјалните сили Ахмат се опишани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Руски командант го обвини Вагнер: Ми ги киднапираа и мачеа војниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: