Трамп во купатило ги чувал воените тајни и американската нуклеарна програма


Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
| | веќе видена | слични

Суарез (45) објави видео за неговата кампања наречена Трчам, на кое се гледа како трча низ градот. Во интервју за „Добро утро Америка“ на ABC, тој ја нарече ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Мајами, Френсис Суарез, денеска објави дека ќе се кандидира за претседател на САД, приклучувајќи се на редовите на републиканските кандидати ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателската кампања на поранешниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека тој собрал седум милиони долари откако беше обвинет минатата недела. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на претседателската кампања на поранешниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека собрал 7 милиони долари откако минатата недела беше објавено ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот Трамп собра повеќе од 6,6 милиони долари откако „полудениот“ Џек Смит објави политичко гонење“, напиша кампањата на Трамп во е-порака до ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен обвинител Мерик Гарланд денес го бранеше Џек Смит, обвинителот што го назначи за независен специјален советник да раководи со кривичните ...
| | веќе видена | слични

По изјаснувањето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп за невин по однос на обвиненијата против него за лошо постапување со доверливи документи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден, во периодот од 06 до 10 часот, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република ...
сите 420 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 152 | | | веќе видена

Втора регионална конференција на Форумот на жени лидери од ЈИЕ за добро владеење и антикорупција ќе се одржи денеска во Скопје, на тема „Зајакнување на жените ...
сите 135 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 103 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп во купатило ги чувал воените тајни и американската нуклеарна програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: