Мисија на МААЕ доаѓа во Украина да и помогне на земјата по пукањето на браната Каховка

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска започна програма за помош на Украинците по пукањето на браната Нова Каховка, изјави директорот на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за атомска енергија на ОН најави дека приоритет на неговата посета на нуклеарната централа Запорожје е да обезбеди вода за ладење на ...
| | веќе видена | слични

Конвојот на генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија Рафаел Гроси мораше да биде запрен неколку минути на враќање кон територијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска изјави дека се преземени мерки за стабилизирање на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како причина дипломатски извор ги наведе безбедносните грижи. Од МААЕ, пак, ниту го потврдија ниту демантираат одложувањето на посетата. Посетата на југот на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (IAEA) Рафаел Гроси го одложи планираното патување и посета на нуклеарната централа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, ја одложи планираната посета на нуклеарната централа Запорожје во Украина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и екс лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, а сега претседател на ВМРО-НП, преку неговиот Фејсбук профил му упати порака на ...
сите 215 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 254 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Секоја година, во овој период, очите на светот се вперени кон најголемиот собир, на кој политичките лидери на нациите ги изложуваат своите визии за иднината. ...
сите 260 | | | веќе видена

Дел од обвинителската фела јавно го изрази своето незадоволство од последните измени на Кривичниот законик. Ленче Ристоска, која беше една од главните ...
сите 122 | | | веќе видена

Штрајкот на работниците во американскиот автомобилски сектор трае веќе петти ден и нивниот синдикат се заканува со проширување и во другите фабрики ако до ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисија на МААЕ доаѓа во Украина да и помогне на земјата по пукањето на браната Каховка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: