Пентагон најави дополнителни 2,1 милијарди долари воена помош за Украина


Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Германија „веднаш“ ќе и достави уште 64 системи за противвоздушна одбрана Патриот на Украина, изјави германскиот министер за одбрана на вториот ден од средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен денеска изјави дека Украина ќе добие дополнителна хуманитарна помош во висина од 205 милиони долари. Блинкен ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Германија „веднаш“ ќе му достави на Киев уште 64 ракети за противвоздушна одбрана „Патриот“, најави денеска германскиот министер за одбрана Борис Писториус на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД, Велика Британија, Холандија и Данска објавија партнерство за испраќање одбранбена опрема во Украина, вклучително и стотици проектили. Во заедничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втора регионална конференција на Форумот на жени лидери од ЈИЕ за добро владеење и антикорупција ќе се одржи денеска во Скопје, на тема „Зајакнување на жените ...
сите 134 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 122 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 359 | | | веќе видена

Украина и САД се договорија да започнат заедничко производство на оружје во чекор што ќе му овозможи на Киев да започне со производство на системи за ...
сите 123 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон најави дополнителни 2,1 милијарди долари воена помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: