Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско

2 копии
10 копии

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе обвинителен акт против две лица – 31-годишник од Арачиново и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
4 копии

Полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат и од Инспекторатот за ...
| | веќе видена | слични

Во Гевгелија синоќа околу 20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Втора регионална конференција на Форумот на жени лидери од ЈИЕ за добро владеење и антикорупција ќе се одржи денеска во Скопје, на тема „Зајакнување на жените ...
сите 134 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 122 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 359 | | | веќе видена

Украина и САД се договорија да започнат заедничко производство на оружје во чекор што ќе му овозможи на Киев да започне со производство на системи за ...
сите 123 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: