Ѓорѓиевски најави финансиска помош за Делчево


2 копии

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска денеска беше во посета на Делчево. Таа на терен се сретна со граѓаните и беше запознаена со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути По поплавите што го зафатија градот Делчево, кои предизвикаа тешкотии во секојдневието на граѓаните и функционирањето на самата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментот во Делчево по невремето кое го зафати градот минатиот четврток има две активни свлечишта, од кои загрозени се неколку куќи на жители на Делчево. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Делчевоо, Горан Трајковски информираше дека од таа причина локалната самоуправа со поддршка на ЦУК и други институции бара начин како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура како резултат на невремето кое го зафати Делчево изминатата недела, информира ...
| | веќе видена | слични

За санација и реконструкција на улиците во Делчево кои беа оштетени од невремото, според првичните проценки ќе бидат потребни околу 1 милион евра. Дополнително ...
| | веќе видена | слични

Општина Македонска Каменица ја зголеми паричната поддршка за санирање на штетите по силното невреме кое минатиот четврток ја зафати соседната Општина Делчево. ...
| | веќе видена | слични

На предлог на претседателот на советот на Општина Аеродром Дејан Митески и советничката група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, Советот на општина Аеродром донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прилепчанка паднала во автобус и добила тешки телесни повреди. Случајот бил пријавен вчера во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Било ...
сите 311 | | | веќе видена

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 212 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 205 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 192 | | | веќе видена

Собирање ситни политички поени и злоупотреба на чувствата на народот, се прес-конференциите кои изминатите два дена ги држи претседателот на Комисијата за ...
сите 82 | | | веќе видена

Ламбе Арнаудов од Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ изрази апсолутна сплотеност во партиските структури и поддршка на политиките на ВМРО-ДПМНЕ предводена од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски најави финансиска помош за Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: