ПОВЕЌЕ ОД ДВЕ МИНИМАЛНИ ПЛАТИ ВО МАЈ ОДЕЛЕ ЗА ОСНОВНИТЕ ПОТРЕБИ Синдикалната минимална кошничка изнесува 49.024 денари

2 копии

На едно четиричлено семејство во земјава во мај годинава му биле неопходни 49.025 денари за да ја задоволи минималната синдикална кошница. Од нив, како што ...
| | веќе видена | слични

Месец мај беше доста скап за нашите граѓани. Најмногу пари во последниот месец, односно 19.532 денари биле потребни за храна и пијалоци, а 13.392 за покривање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрошувачката кошница во мај е измерена на 49.025 денари, или речиси 800 евра. Тоа се минималните средства што биле потребни за четиричлено семејство да ги ...
| | веќе видена | слични

Само 821 денар предвидува синдикалната кошничка што ја објавува ССМ за месец мај, а толку и повеќе чини само еден лек, со оглед на тоа што повеќето од скапите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

КАМ маркет, најпосакуваниот работодавач во категоријата маркети за изминатата година, значително го зголемува регресот за годишен одмор, кој годинава ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Регресот за годишен одмор, наменет за вработените во „Кам маркет“, годинава е во износ од 37.600 денари. Нивото е утврден по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 434 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена

Седумдесет и пет прекршоци се констатирани при акциска контрола на Министерството за внатрешни работи со цел зголемување на безбедноста на учениците, односно ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ ОД ДВЕ МИНИМАЛНИ ПЛАТИ ВО МАЈ ОДЕЛЕ ЗА ОСНОВНИТЕ ПОТРЕБИ Синдикалната минимална кошничка изнесува 49.024 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: