Прва жена на чело на турската централна банка

Властите се уверени дека се на висина на задачата во однос на спревувањето со инфлаторните шокови, и подобрување на бизнис климата. Мерките кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од еден самит на НАТО до друг самит на Алијансата, европските лидери добиваат јавна и гласна порака од Вашингтон која гласи „ зголемете ги трошоците за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) денеска ја зголеми референтната каматна стапка за 0,25 процентни поени на четири отсто. Ова е највисокото ниво на основната ...
| | веќе видена | слични

Нов приод во справувањето со инфлацијата во САД? Банката на федералните резерви (ФЕД) соопшти дека ќе ја паузира својата долготрајна кампања за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Европската централна банка ги зголеми каматните стапки за четвртина процентен поен во четвртокот и сигнализираше уште едно покачување ...
| | веќе видена | слични

Македонците јадат многу поскапа храна отколку Европејците, може да се заклучи од „Инфлациски монитор“ за јуни 2023 година изработен од страна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 76 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва жена на чело на турската централна банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: