ВЛАДАТА МУ ДАДЕ НА НОМАГАС 3,3 МИЛИОНИ ЕВРА - парите се за експропријација на земјиштето за Интерконекторот на гас кон Грција

2 копии

Државата, односно Владата, му префрла 3,3 милиони евра на новоформираното претпријатие НОМАГАС, со цел тоа да има пари да ја плати експропријацијата, но и сите ...
| | веќе видена | слични

Се ближи тајмингот кога државата ќе ја издаде првата граѓанска обврзница во историјата на земјава. Кога тоа ќе се случи, како да постапат граѓаните, каков ќе ...
| | веќе видена | слични

Директорски промени се случуваат во компанијата од млинско-пекарската индустрија „Жито Караорман“ од Кичево. Оваа компанија на 17 идниот месец ќе одржи ...
| | веќе видена | слични

Во годината во која прометот на берзата е паднат за 42 отсто, а добивката е преполовена берзата исплаќа околу 109.000 евра на своите акционери меѓу кои ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Македонија ќе може да вложуваат во американски државни обврзници. Коста Костадиновски од Капитал Асет Менаџмент потврди дека може да се купат ...
| | веќе видена | слични

Компанија од Битола доживеа значајна акционерска промена, кога преку берзанска блок трансакција беа истргувни над 10 проценти од акциите. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Важна вест стигна за акционерите на Цементарницата УСЈЕ, доколку сакаат да си ги земат парите кои им следуваат како дел од добивката што лани ја оствари ...
| | веќе видена | слични

Челичниот гигант во земјава „Макстил“ ќе инвестира големи пари, а за тоа ги извести и инвеститорите преку Македонската берза. Оваа наша компанија ќе вложи дури ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за производство на масло за јадење, „Кристал“ од Велес, продава голем дел од својот недвижен имот, и тоа во повеќе градови, а меѓу нив и многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 336 | | | веќе видена

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 293 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска пристигна во ненајавена посета на Киев, од каде изјави дека украинските сили постепено освојуваат ...
сите 119 | | | веќе видена

Иако ја препознаваме важноста да се разговара за реформите во Унијата и за иднината на ЕУ, сметаме дека тоа не треба да се користи како изговор за одложување ...
сите 296 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА МУ ДАДЕ НА НОМАГАС 3,3 МИЛИОНИ ЕВРА - парите се за експропријација на земјиштето за Интерконекторот на гас кон Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: