Маж од Аеродром ја истепа 38-годишната сопруга, насилникот заврши во станица


2 копии
3 копии

Денеска, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Во Гевгелија синоќа околу 20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера во Гевгелија го приведе С.З. (26) од Авганистан, кој претходно бил затекнат со уште четири лица мигранти – двајца од Сиера Леоне и двајца од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Граничниот премин „Белановце“ вчера е приведен 29-годишниот Б.Г. од Норвешка, кој бил баран од Интерпол. На 15.06.2023 во 16,30 часот на Граничен премин ...
| | веќе видена | слични

Авганистанец фатен како пренесува мигранти преку грчката граница во Македонија. Според информациите, тој им наплаќал на лицата за премин на границата и влез во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 281 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие, се буди само кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фати на дело, велат од опозициската партија. ...
сите 71 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Директорот на пазарниот инспекторат Горан Трајковски денеска ќе информира за одлуките на Владата и идните активности на инспекторатот коишто произлегуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска (30.09.2023) во 03.00 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„16 Македонска бригада“, на влез-излез од парк-шума Гази Баба, патничко возило „хонда“ ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информираше дека СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднела кривична пријава против Г.Ц.(27) од Скопје и А.Ц.(23), ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж од Аеродром ја истепа 38-годишната сопруга, насилникот заврши во станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: