Азески: Бизнис без политика, а сите обединети околу бизнисот како кохезивен фактор

Време зa читање: 3 минути Државата не смее да му се меша на бизнисот, односно секој мора да се занимава со своето, соодветно на функцијата што ја извршува. А, ...
| | веќе видена | слични

Властите се уверени дека се на висина на задачата во однос на спревувањето со инфлаторните шокови, и подобрување на бизнис климата. Мерките кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Креирањето на македонската Национална стратегија за вештачка интелигенција тапка во место додека таа зема замав и станува сè поактуелна. Работната група за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инфлацијата е во надолна линија и ова го потврдуваат официјалните податоци од Државниот завод за статистика кои покажуваат дека од 19,8% во октомври 2022 ...
| | веќе видена | слични

Првичните исклучително позитивни бројки од првиот квартал, на македонскиот туризам му остави широк простор за уште поамбициозни проекции за следниот период од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, денеска беше во посета на ИТ компанијата „ИТГМА ДОО”–Скопје, специјализирана за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска, беше во посета на ИТ-компанијата ИТГМА ДОО – Скопје, специјализирана за компјутерско програмирање и консултантски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Бизнис без политика, а сите обединети околу бизнисот како кохезивен фактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: