(ФОТО) Пожарникарите ја испумпуваат водата од поплавените објекти во Делчево


Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Територијалната Потивпожарна Единица - Велес поради синоќешните обилни врнежи од дожд во Велес, синоќа интервенирала на поплавени два деловни објекта на улица ...
| | веќе видена | слични

 Надојдените води во велес го отежнаа движењето по улиците,а Во Крива Паланка, однесоа дел од регионалниот пат од с.Огут кон с.Нерав. Градоначалникот на Велес, ...
| | веќе видена | слични

Врнежните од дожд никако да запрат. По невремето што го зафати Кавадарци, на социјалните мрежи се појавија и фотографии и видеа од Росоман, каде состојбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 101 | | | веќе видена

Украина и САД се договорија да започнат заедничко производство на оружје во чекор што ќе му овозможи на Киев да започне со производство на системи за ...
сите 102 | | | веќе видена

Гледаме дека на политичката сцена се случува спектакл. Сите се учесници, а Алијанса за Албанците е посматрач. Пред да се случат овие превирања реков дека е ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Пожарникарите ја испумпуваат водата од поплавените објекти во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: