Запленета акцизна стока наменета за нелегална продажба


2 копии
3 копии

Денеска, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Во Гевгелија синоќа околу 20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера во Гевгелија го приведе С.З. (26) од Авганистан, кој претходно бил затекнат со уште четири лица мигранти – двајца од Сиера Леоне и двајца од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Граничниот премин „Белановце“ вчера е приведен 29-годишниот Б.Г. од Норвешка, кој бил баран од Интерпол. На 15.06.2023 во 16,30 часот на Граничен премин ...
| | веќе видена | слични

Авганистанец фатен како пренесува мигранти преку грчката граница во Македонија. Според информациите, тој им наплаќал на лицата за премин на границата и влез во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 508 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 149 | | | веќе видена

Руската федерација го осудува терористичкиот напад во Израел, но не може да прифати дека тие што се борат против истите терористи ги кршат основните човекови ...
сите 106 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 65 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на Албанија, упати ...
сите 103 | | | веќе видена

Македонската полиција според министерот Спасовски, во 2023 година ги има најдобрите резултати во последните 30 години. Недозволената трговија со дрога доби ...
сите 62 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленета акцизна стока наменета за нелегална продажба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: