Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ѝ подаде рака и на ВМРО-ДПМНЕ и понуди пет министерски места за да влезе во Владата, па дури беше понудено и лидерот на партијата Христијан Мицкоски да ...
| | веќе видена | слични

Ни бевме иницијатори и подадовме рака за разговор и за лидерска средба, кажа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во ТВ24. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостувањето во вестите на Канал 5 телевизија кажа дека во однос на лидерската средба, прес – конференцијата која беше одржана ...
| | веќе видена | слични

На прес конференцијата којашто беше одржана по лидерската средба стана јасно дека се променети позициите на ВМРО-ДПМНЕ, стана прифатливо внесувањето на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека сите политички чинители во државата треба да бидат посветени на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Во контекст на актуелните политички случувања во земјава околу уставните измени, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот и претседател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата држава уште еднаш доби силна поддршка во самата Европска унија, а ние како народ потврда и уште едно признание за нашиот македонски јазик, култура и ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент ја усвои Резолуцијата со која на Македонија ѝ се дава поддршка за европската иднина Филип Здравески 16.06.2023 / 10:06 Македонија Синоќа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 420 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 83 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: