Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ѝ подаде рака и на ВМРО-ДПМНЕ и понуди пет министерски места за да влезе во Владата, па дури беше понудено и лидерот на партијата Христијан Мицкоски да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Уставни измени под бугарски диктат и под овие околности ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа. Од почетокот ставот е непроменет“, истакна Марија Митева, портпарол и член на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Караванот теренски активности на СДСМ, „Рамо до рамо, до победа“ денеска продолжи во повеќе населени места ширум републиката.Генералниот секретар на СДСМ, Миле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не станува за никаков променет политички став во врска со уставните измени, јасно и гласно потврдуваме дека уставни измени под бугарски диктат нема да се ...
| | веќе видена | слични

Ни бевме иницијатори и подадовме рака за разговор и за лидерска средба, кажа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во ТВ24. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние подадовме рака и понудивме ДПМНЕ да добие 5 од 10 министерски места за да влезат во Владата, па дури беше понудено и Мицкоски да седне во премиерската ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостувањето во вестите на Канал 5 телевизија кажа дека во однос на лидерската средба, прес – конференцијата која беше одржана ...
| | веќе видена | слични

На прес конференцијата којашто беше одржана по лидерската средба стана јасно дека се променети позициите на ВМРО-ДПМНЕ, стана прифатливо внесувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 73 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран во недела на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 147 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 97 | | | веќе видена

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 321 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: