Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ѝ подаде рака и на ВМРО-ДПМНЕ и понуди пет министерски места за да влезе во Владата, па дури беше понудено и лидерот на партијата Христијан Мицкоски да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Уставни измени под бугарски диктат и под овие околности ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа. Од почетокот ставот е непроменет“, истакна Марија Митева, портпарол и член на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Караванот теренски активности на СДСМ, „Рамо до рамо, до победа“ денеска продолжи во повеќе населени места ширум републиката.Генералниот секретар на СДСМ, Миле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не станува за никаков променет политички став во врска со уставните измени, јасно и гласно потврдуваме дека уставни измени под бугарски диктат нема да се ...
| | веќе видена | слични

Ни бевме иницијатори и подадовме рака за разговор и за лидерска средба, кажа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостувањето во ТВ24. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние подадовме рака и понудивме ДПМНЕ да добие 5 од 10 министерски места за да влезат во Владата, па дури беше понудено и Мицкоски да седне во премиерската ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостувањето во вестите на Канал 5 телевизија кажа дека во однос на лидерската средба, прес – конференцијата која беше одржана ...
| | веќе видена | слични

На прес конференцијата којашто беше одржана по лидерската средба стана јасно дека се променети позициите на ВМРО-ДПМНЕ, стана прифатливо внесувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, е причината поради која Бугарија не дозволила прелет на авионот во кој беше и рускиот шеф на дипломатијата ...
сите 404 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Во следниот период, односно до самиот крај на оваа седмица Балканот го очекува голем температурен шок (огромна разлика на температурите за многу кратко време). ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: