Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука


3 копии

Наместо трошење време на нови дуели и лидерски средби надвор од политичките процеси, на граѓаните и на државата им е потребна обединетост, со цел земјата да ...
| | веќе видена | слични

Заменик на Претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ на својот фејзбук профил им се заблагодари на искрени партнери во германскиот Бундестаг, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски ја поздравува одлуката на германскиот Парламент кој усвои резолуција со која ги потврдува македонската култура, јазик, идентитет. ...
| | веќе видена | слични

„Човекот е кукавица, човекот е киднапиран домазет во својата влада, се плаши да оди на избори, се плаши да излезе на ТВ-дуел – таква е оваа политичка матрица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5, истакна дека сите политички чинители во државата треба да бидат посветени на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Морам да изразам жалење во оваа прилика што партнерските и сестрински партии на нашата опозиција, на ВМРО – ДПМНЕ не ја поддржаа Резолуцијата на германскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поздрави иницијативата на Бундестагот, кој синоќа донесе резолуција со која се потврдува македонскиот јазик и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и Христијан Мицкоски веќе имаа лидерска средба на која се разговараше за се. Потоа сето тоа беше презентирано пред целата македонска ...
| | веќе видена | слични

 Во документот долг пет страници се дава поддршка за земјава и се бара пристапувањето кон Унијата да биде веродостојно, и поткрепено со опиплив напредок. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски го свика партискиот врв, Мицкоски чека одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: