(Видео) Ивана од Велес боледува од леукемија и бара помош од хумани луѓе за да го продолжи лекувањето


Ивана Милошевска (21) од Велес е девојка која боледува од леукемија. Таа преку социјалните мрежи јавно побара помош за да го продолжи нејзиното лекување. Таа ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Коцев од карбинското село Долни Балван во штипско боледува од ретка генетска болест атаксија. За негово лекување во Истанбул во Турција потребни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малиот суперхерој Кристијан Коцев има ретка дијагноза атаксија-телеангиектазија. Поради тоа потребни се средства за лекување, за што Кристијан треба да замине ...
| | веќе видена | слични

Ива Милошевска, 21-годишна девојка од Велес, објави видеа во кои ја споделува својата битка со леукемијата и лекувањата во болница. Таа ја раскажа својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 555 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 499 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 91 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ивана од Велес боледува од леукемија и бара помош од хумани луѓе за да го продолжи лекувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: