Пожар во куќа во Кочани: Со тешки повреди се здобила сопственичката на куќата


Во полициската станица во Кочани вчера е пријавено дека на улицата „Маршал Тито“ во населбата Оризари во градот настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(51). ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Во Гевгелија синоќа околу 20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера во Гевгелија го приведе С.З. (26) од Авганистан, кој претходно бил затекнат со уште четири лица мигранти – двајца од Сиера Леоне и двајца од ...
| | веќе видена | слични

Повреден 64-годишен охриѓанец откако во него удрил автомобил во Охрид. „На 15.06.2023 во 21.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосницата помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Граничниот премин „Белановце“ вчера е приведен 29-годишниот Б.Г. од Норвешка, кој бил баран од Интерпол. На 15.06.2023 во 16,30 часот на Граничен премин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во куќа во Кочани: Со тешки повреди се здобила сопственичката на куќата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: