Партиски тактизирања по лидерската средба


5 копии

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ Во името на пратеничката група на СДСМ и на мнозинството упатувам благодарност за германскиот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Бундестаг доцна синоќа ја усвои резолуцијата за поддршка на Македонија на патот кон членство во ЕУ, но за време на расправата резолуцијата беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целосно е нереално да се очекува дека повторно ќе ја отвораме Преговарачката рамка. Германија ќе биде против тоа, вели во видео – интервју за МИА специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДОМНЕ и пратеник во Собранието во своето денешно гостување во радио Лидер зборуваше за резолуцијата во германскиот ...
| | веќе видена | слични

По донесувањето на Резолуцијата на Бундестагот на Сојузна Република Германија со која се потврдуваат македонскиот јазик, култура, идентитет и посебност кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент синоќа усвои резолуција за поддршка на европскиот пат на Република Северна Македонија, со која недвосмислено се признава и потврдува ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент – Бундестагот, со мнозинство гласови на пратениците од трите владејачки партии – Социјалдемократите, Либералите и Зелените синоќа ја ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава уште еднаш доби силна поддршка во самата Европска унија, а ние како народ потврда и уште едно признание за нашиот македонски јазик, култура и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиски тактизирања по лидерската средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: