Партиски покер за уставни измени

Судските предмети „Ласкарци“ во кој загинаа 19 луѓе, а 37 беа повредени и „Империја“ кој што се однесуваше на еден од најголемите случи на перење пари , се ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска информира за средбите и разговорите со министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Финансиските импликации врз буџетот во делот на одбраната не треба да се гледаат како трошење, туку напротив како инвестиција во одбраната, заради тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на состанокот на Северноатлантскиот совет на ниво министри за одбрана, во седиштето на НАТО министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше и две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во делегацијата на Северна Македонија во НАТО, министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше работен ручек со своите колеги – министрите за одбрана ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за одбрана на Русија има цел оддел за психолошка рехабилитација, но не се прави доволно за третманот на посттрауматско стресно растројство ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска и утре во Брисел учествува на состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО. Темите на средбата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 594 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиски покер за уставни измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: