ЗА БИТИЌИ ИНФЛАЦИЈАТА ПАДНАЛА: Економските политики давале резултати


Фатмир Битиќи - Вицепремиер задолжен за економски прашања и инвестиции, на фејсбук направи анализа на економската состојба во земјава. „ Економските политики ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Доходот на регионот на Западен Балкан во однос на европскиот просек е само околу 40%, што покажува дека не растеме доволно брзо за да ја намалиме разликата со ...
| | веќе видена | слични

Весна Попоска Неопходно е да се стандардизира нормативната рамка, односно националниот правен систем да ја препознае и признае критичната инфраструктура како ...
| | веќе видена | слични

Креирањето на македонската Национална стратегија за вештачка интелигенција тапка во место додека таа зема замав и станува сè поактуелна. Работната група за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите од Западен Балкан се меѓу оние што трпат најголеми штети кога станува збор за проблемот со одлив на умови. За справување со таа негативна појава и ...
| | веќе видена | слични

Земјите од регионот да ја интензивираат соработката за да привлечат што повеќе странски инвестиции, но и да сторат се за да ги „отклучат“ своите потенцијали - ...
| | веќе видена | слични

На младинскиот панел „Развивање вештини и создавање можности: стратегии за справување со одливот на мозоци“, претставници на владини и меѓународни институции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одливот на мозоци има значајни импликации врз шесторката од Западен Балкан и овие земји се меѓу оние кои трпат најмногу штети од одлив на мозоци, беше кажано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА БИТИЌИ ИНФЛАЦИЈАТА ПАДНАЛА: Економските политики давале резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: