ФОРИН ПОЛИСИ: Путин е во тесно, Русија се повеќе наликува на држава што се распаѓа


Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расправијата меѓу Евгениј Пригожин и рускиот естаблишмент најверојатно ќе кулминира на 1 јули, тврди британското воено разузнавање.Ова е крајниот рок за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Долниот дом на рускиот парламент (Руска Дума) денеска го усвои нацрт-законот со кој на граѓаните со криминално досие им се дозволува да се борат во Украина. Во ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската платеничка група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, во средата повтори дека неговите борци нема да потпишат договори со министерството за одбрана, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија е отворена за мировни преговори со Украина, но дека единствениот начин да се запре конфликтот е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на Русија се обидува да ја ограничи независноста на групата „Вагнер“, велат воените аналитичари. Водачот на платеничката група, ...
| | веќе видена | слични

Борците од паравоената група на Вагнер во иднина нема да потпишуваат договори со руското Министерство за одбрана, изјави сопственикот на компанијата Вагнер, ...
| | веќе видена | слични

Турска граната рано утринава погоди возило во северна Сирија, при што загина руски војник, а неколкумина беа повредени, објавија медиумите и воен набљудувач. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОРИН ПОЛИСИ: Путин е во тесно, Русија се повеќе наликува на држава што се распаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: