Сообраќајна несреќа во Неготино, едно лице заврши со тешки повреди


6 копии

На 14.06.2023 во Полициската станица Чаир бил извршен службен разговор со Е.З.(29) и С.З.(55), двајцата од Скопје, затоа што околу 19.45 часот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синоќа во 22.50 часот, В.А.(31) од Кичево во полициска станица пријавил дека, додека управувал велосипед на улицата „Цар Самоил“ во Кичево, бил нападнат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 206 | | | веќе видена

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 207 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со туристи излетал од надвозник во близина на Венеција во северна Италија и се запалил, соопштија ...
сите 43 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со лидерите на сојузничките земји, Европската Унија и НАТО денес, повторувајќи ја американската поддршка за ...
сите 152 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајна несреќа во Неготино, едно лице заврши со тешки повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: