Да ѝ помогнеме на младата Ива од Велес која боледува од леукемија

Ива Милошевска од Велес е храбра млада девојка која на својот профил на Тик-ток редовно споделива моменти од нејзината тешка животна борба. Таа боледува од ...
| | веќе видена | слични

Куихуа, која имала само 21 година, починала во саботата, според објавата од нејзиното семејство. Како што кажала претходно, инфлуенсерката ослабела 26 ...
| | веќе видена | слични

Ива Милошевска, 21-годишна девојка од Велес, објави видеа во кои ја споделува својата битка со леукемијата и лекувањата во болница. Таа ја раскажа својата ...
| | веќе видена | слични

Како што кажала претходно, инфлуенсерката ослабела 26 килограми за два месеци, а потоа уште 10 килограми во следните шест месеци. Според понатамошните изјави, ...
| | веќе видена | слични

Сè повеќе туристи своите искуства од посетата на некоја земја ги споделуваат на социјалните мрежи, каде овој тип на содржина редовно броел милионски прегледи. ...
| | веќе видена | слични

Инфлуенсерката Ванеса Мур, имала бизарна изјава дека мирисот на нејзината пот делувал како афродизијак за спротивниот пол, па дел искористила за да го создаде ...
| | веќе видена | слични

Тиктокерката Лена се наоѓа на двомесечно патување на Балканот, а нејзината моментална станица е Грција. Меѓутоа, има многу лошо искуство, па таа е навистина ...
| | веќе видена | слични

Инфлуенсерката која се нарекува Миан Баобао на интернет ги избришала сите нејзини постари објави, оставајќи само извинување во кое признала дека лажела за ...
| | веќе видена | слични

Ивана Милошевска (21) од Велес е девојка која боледува од леукемија. Таа преку социјалните мрежи јавно побара помош за да го продолжи нејзиното лекување. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

ОБСЕ е живо, неговата вредност е колку повеќе се користи за надминување на несогласувањата. Блокадата или непочитувањето на принципите на Организацијата е ...
сите 470 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да ѝ помогнеме на младата Ива од Велес која боледува од леукемија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: