ВМРО-ДПМНЕ: На Ковачевски поважно му е ДУИ да не биде опозиција, отколку Македонија да оди напред


ВМРО-ДПМНЕ понуди победнича опција, и Македонија во ЕУ и зачуван идентитет, на Ковачевски поважно му е ДУИ да не биде опозиција, отколку Македонија да оди ...
| | веќе видена | слични

Плановите што со нетрпение ги чекаме треба да обединуваат, а не да разединуваат Македонскиот народ никогаш досега во овие три децении не е толку длабоко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДС се дотерани до ѕид, па лажат и манипулираат, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени под бугарски диктат и самите се свесни. По лидерската средба и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ковачевски кукавички се обиде да расфрла пердуви, да манипулира и да измислува за лидерската средба, само и само да не даде конкретен одговор кој од двата ...
| | веќе видена | слични

Со повик на национално обединување за продолжување на европскиот пат премиерот Ковачевски го отвори официјалната сесија за отворање на Преспа форумот. Според ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Свето Тоевски Силен ветер денес урна видео-бим врз модераторка и го прекина привремено „Преспа форумот 2023“, кој се одржува овие три дена во Струга. ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Вин вин” на Телма телевизија, меѓу другото, рече дека реалната состојба во моментов во Македонија е дека владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека се случуваат сите овие проблеми, пропагандите на соседите никогаш не престанаа. Додека оваа власт не убедува во придобивките од добрососедскиот договор ...
сите 375 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 432 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: На Ковачевски поважно му е ДУИ да не биде опозиција, отколку Македонија да оди напред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: