MAAE ќе го зголеми своето присуство во Запорожје

Конвојот на генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија Рафаел Гроси мораше да биде запрен неколку минути на враќање кон територијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска изјави дека се преземени мерки за стабилизирање на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како причина дипломатски извор ги наведе безбедносните грижи. Од МААЕ, пак, ниту го потврдија ниту демантираат одложувањето на посетата. Посетата на југот на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (IAEA) Рафаел Гроси го одложи планираното патување и посета на нуклеарната централа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, ја одложи планираната посета на нуклеарната централа Запорожје во Украина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 200 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 200 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MAAE ќе го зголеми своето присуство во Запорожје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: