Малолетник од Кавадарци нападнал жена и и го украл новчаникот

В.М.(36) од струшкото село Ливада заработи кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“. „На 01.06.2023 во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии

Инспекторите на српското МВР во Крагуевац запленија околу 1,8 килограми марихуана и го уапсија С.М.(41) од околината на Крагуевац, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Две лица од Скопје добија кривични пријави, откако запалиле паркирано возило во јуни минатата година. Како што информира МВР, поднесена е кривична пријава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест лица се уапсени од страна на Министерството за внатрешни рабпти. По Двајца од нив се од Тетово и Велес, еден од Прилеп. Причината е што при претрес, кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 237 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие, се буди само кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фати на дело. Здравјето на граѓаните е константно ...
сите 66 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Ако внимателно ги следите тезите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе видите дека и ние истото го кажуваме дека Бугарија нема да запре овде. И конечно тоа го призна министерот за ...
сите 84 | | | веќе видена

Директорот на пазарниот инспекторат Горан Трајковски денеска ќе информира за одлуките на Владата и идните активности на инспекторатот коишто произлегуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информираше дека СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднела кривична пријава против Г.Ц.(27) од Скопје и А.Ц.(23), ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник од Кавадарци нападнал жена и и го украл новчаникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: