ЕДИТА ТАХИРИ: Првпат Косово има лидер кој е антиамериканец, нема потреба да се урива премиерот Албин Курти оти самиот паѓа


Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека актуелниот косовски премиер, Албин Курти „нема потреба да се урива“, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Приштина, Албин Курти, добил писмо од францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанската премиерка Џорџа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Црна Гора силно го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина и целосно го дели ставот со ЕУ дека за постигнување на деескалација на тензиите потребно е ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жозеп Борел ги покани српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти на ...
| | веќе видена | слични

Постојат ли губитници и победници од последната политичка криза и тензии на Косово е прашањето кое се поставува во изминатиот период. Особено зачудува фактот ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на движењето „Самоопределување“, Фиторе Пацоли, смета дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже седницата на двете влади е голема ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже заедничката седница на владите на Косово и Албанија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 349 | | | веќе видена

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
сите 119 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски истакнува дека не може да има примери во маркетите како една цена на рафтови, а друга на ...
сите 186 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 125 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 90 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 176 | | | веќе видена

Македонската маркетинг индустрија има иднина! Потенцијалот е во младите студенти на департмaнот Маркетинг при Економскиот факултет Скопје, кои покажуваат ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДИТА ТАХИРИ: Првпат Косово има лидер кој е антиамериканец, нема потреба да се урива премиерот Албин Курти оти самиот паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: