Влогот за ЕУ не смее да бидат ниту народот, ниту јазикот, ниту историјата


Формулата за евентуалните уставни измени мора да вклучува јасен носител на државноста во името на македонскиот народ Никој во суштина нема проблем Бугарите да ...
| | веќе видена | слични

Со повик на национално обединување за продолжување на европскиот пат премиерот Ковачевски го отвори официјалната сесија за отворање на Преспа форумот. Според ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Свето Тоевски Силен ветер денес урна видео-бим врз модераторка и го прекина привремено „Преспа форумот 2023“, кој се одржува овие три дена во Струга. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Вин вин” на Телма телевизија, меѓу другото, рече дека реалната состојба во моментов во Македонија е дека владата ...
| | веќе видена | слични

Ние не бараме гаранции од европските институции за да ни го потврдат тоа што веќе го знаеме, ние ја знаеме историската вистина за Македонија, како се создала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вицепремиер за евроинтеграции и министер за надворешни работи Никола Димитров во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека втора година по ред ...
| | веќе видена | слични

Борислав Крмов, пратеникот на Левица, во денешното гостување во студиото на ТВ24 рече дека голем број на потенцијални гласови за ВМРо-ДПМНЕ ќе се прелеат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од месец се работеше на подготвителни активности за почеток на Патоказите и веќе се во фаза на изработка, за што е и формирана работна група во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Нов договор со Бугарија и дополнителни гаранции од Унијата не треба да се очекуваат. Евроамбасадорот Дејвид Гир од Преспа Форумот со одговор на барањата на ...
| | веќе видена | слични

ДУИ никој не го прашува дали ќе излезе или нема да излезе. СДСМ има 43 пратеника, Коалицијата, ВМРО-ДПМНЕ има 44. Тоа се 87, тоа е повеќе од 61. Кој го прашува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 321 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 149 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски беше пречекан од канадскиот премиер Џастин Трудо во Отава доцна вчера по посетата на Вашингтон. Зеленски денес ќе се ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влогот за ЕУ не смее да бидат ниту народот, ниту јазикот, ниту историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: