ГИР: За Македонија вратата кон ЕУ е отворена, но само со измени на Уставот, во спротивно шансата е пропуштена и други ќе ја искористат


Вратата на Македонија кон Европската Унија е отворена доколку се воведат уставните промени. Така државата ќе премине на следниот чекор, истакна амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични

Со повик на национално обединување за продолжување на европскиот пат премиерот Ковачевски го отвори официјалната сесија за отворање на Преспа форумот. Според ...
| | веќе видена | слични

Борислав Крмов, пратеникот на Левица, во денешното гостување во студиото на ТВ24 рече дека голем број на потенцијални гласови за ВМРо-ДПМНЕ ќе се прелеат во ...
| | веќе видена | слични

Нов договор со Бугарија и дополнителни гаранции од Унијата не треба да се очекуваат. Евроамбасадорот Дејвид Гир од Преспа Форумот со одговор на барањата на ...
| | веќе видена | слични

ДУИ никој не го прашува дали ќе излезе или нема да излезе. СДСМ има 43 пратеника, Коалицијата, ВМРО-ДПМНЕ има 44. Тоа се 87, тоа е повеќе од 61. Кој го прашува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Евроамбасадорот Дејвид Гир смета дека не треба да се очекуваат нови договори во однос на пристапувањето на Македонија во Европската унија и посочи дека ...
| | веќе видена | слични

По уставни те измени со цел д а бидат запишани делови од народи – бугарскиот, хрватскиот… – процес кој според министерот за правда Кренар Лога успешно ќе завши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како поминуваат деновите после лидерската средба, толку власта станува понервозна, а нивните изјави стануваат се поапсурдни. Веќе им е јасно дека двотретинско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 215 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 254 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 258 | | | веќе видена

Дел од обвинителската фела јавно го изрази своето незадоволство од последните измени на Кривичниот законик. Ленче Ристоска, која беше една од главните ...
сите 122 | | | веќе видена

Маричиќ во својата изјавата од Њујорк, после официјалните средби со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и други прашања на Западен ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГИР: За Македонија вратата кон ЕУ е отворена, но само со измени на Уставот, во спротивно шансата е пропуштена и други ќе ја искористат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: