Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција


Митралез тип „Гетлинг“ е предаден во град во Србија.Претседателот Александар Вучиќ на синоќешната прес-конференција рече дека „Србија е полна со оружје“, ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на МУП, во Србија до 8 јуни се предадени вкупно 88.895 парчиња оружје и мини и експлозивни направи, како и речиси три милиони парчиња ...
| | веќе видена | слични

Јасмина Пухача од Службата за сузбивање на криминалот на Министерството за внатрешни работи на Србија денеска изјави дека, според последните податоци со кои ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Александар Вучиќ на вчерашната прес-конференција изјавил дека „Србија е полна со оружје“, и согласно тоа било донесена наредба за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ на синоќешната прес-конференција рече дека е донесена одлука за продолжување на рокот за предавање на нелегалното оружје. ...
| | веќе видена | слични

Рокот за предавање на нелегалното оружје е продолжен до 30 јуни, а Јасмина Пухач од Службата за сузбивање на криминалот на МУП вели дека ова е најуспешната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 706 | | | веќе видена

Две тинејџерки Елефтерија С.(13) и Аикатерини П.(14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 208 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 256 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 98 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во посета на Секторот за внатрешни работи Скопје, организациона единица на МВР, која презема мерки ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србин предал ротирачки митралез кој пука 3.000 куршуми : Го ставил на приколка и го однел во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: