Пратеничка го доеше бебето во салата, пратениците реагираа (ВИДЕО)


2 копии
2 копии

Џилда Спортиело, пратеничка во италијанскиот парламент која се бореше да им се дозволи на жените да дојат за време на парламентарните седници, стана првата ...
| | веќе видена | слични

Вчера италијанската пратеничка Џилда Спортиело го искористила правото да дои дете за време на седница на парламентот, со што станала првата жена што го ...
| | веќе видена | слични

Италијанска пратеничка го доеше своето дете на седница во парламентот, поради што доби аплауз. Станува збор за Џилда Спортиело, која го искористи правото да го ...
| | веќе видена | слични

Вчера во собранието избувна аплауз кога Џилда, членка на Претставничкиот дом, за време на гласањето на законот почна да го дои својот двомесечен син. Гилда ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 727 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили (ИДФ) соопштија дека борбени авиони и хеликоптери во текот на ноќта нападнале цели во Појасот Газа, вклучително и тунели, командни ...
сите 604 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 89 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 262 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 105 | | | веќе видена

Српската фудбалска репрезентација ќе биде дел од престојното Европско првенство кое во 2024 година ќе се одржи во Германија за прв пат во самостојната ...
сите 63 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) соопшти дека нејзините трупи кои дејствуваат во северниот дел на Појасот Газа лоцирале десетици ракети скриени под кутиите означени со ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничка го доеше бебето во салата, пратениците реагираа (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: