(ВИДЕО) Историска егзибиција на генијалниот Јокиќ: Вакво нешто никој не направил во НБА финале


Никола Јокиќ продолжува да пишува историја од натпревар во натпревар, па сега стана првиот играч во историјата на НБА финалињата кои завршил еден финален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денвер Нагетс по прв пат во својата историја стана шампион во НБА лигата, успех, резултат кој дефинитивно донесе голема радост во Колорадо. Многу луѓе денеска ...
| | веќе видена | слични

Познатиот ММА борец Конор Мек Грегор е обвинет за силување, пишува Дејли Мејл. Немилиот настан се одвивал во тоалет за време на финалето на НБА, на истиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Никола Јокиќ е најдобриот кошаркар во НБА лигата и успеа на Денвер Нагетс да им ја донесе шампионската титула. Од оваа гледна точка, интересна е изјавата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денвер Нагетс го реши Мајами Хит и за прв пат во својата историја дојде до пехарот во НБА лигата. Нагетс предводени од фантастичниот Никола Јокиќ му пресудија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ ДА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ВО ТУРЦИЈА Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за ...
сите 493 | | | веќе видена

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 324 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 413 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на прес - конференција изјави во Турција е уапсен Љупчо Палевски Палчо. „Тоа беше и последната алка од ...
сите 185 | | | веќе видена

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
сите 128 | | | веќе видена

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов, денеска до скоро 15 часот имал разговори со инспекторите во врска со инцидентот пред училиштето „Страшо Пинџур“ и ...
сите 45 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 134 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Историска егзибиција на генијалниот Јокиќ: Вакво нешто никој не направил во НБА финале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: