НЕМА ДА ИМА ВЛАДА ПОМЕЃУ ВМРО -ДПМНЕ И СДСМ: Андоновски вели дека уставни измени под овие околности нема да се случат


„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синоќа, германскиот парламент усвои Резолуција од 13 точки со која и се дава поддршка за европската иднина на Северна Македонија и признание на македонската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во своето гостување во радио Лидер објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ смета дека влада без ДУИ би било добро за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ упати благодарност до германскиот Бундестаг за изгласаната резолуција, со кој недвосмислено се потврдува македонскиот идентитет, јазик и култура. ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава уште еднаш доби силна поддршка во самата Европска унија, а ние како народ потврда и уште едно признание за нашиот македонски јазик, култура и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ИО на СДСМ Андреј Петров во емисијата „24 Анализа” на телевизија 24, истакна дека Македонија нема алтернатива, освен ЕУ, која не поддржува заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Дека ние сме сега смениле став е спин на Владата. Значи ние пред два месеци ми се чини имавме предлог кој што исто така беше со Бугарите во преамбулата, тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното гостување во дебатната емисија „Анализа 24“ на Телевизија 24 гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Клековски. Тој истакна дека потребни ни ...
| | веќе видена | слични

Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ денеска потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев заедно со Роберт Бекироски беа меѓу граѓаните на општина Прилеп. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ДА ИМА ВЛАДА ПОМЕЃУ ВМРО -ДПМНЕ И СДСМ: Андоновски вели дека уставни измени под овие околности нема да се случат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: