Историска доминација на Јокиќ, Денвер до брејк во Мајами (ВИДЕО)


2 копии

Денвер Нагетс по прв пат во својата историја стана шампион во НБА лигата, успех, резултат кој дефинитивно донесе голема радост во Колорадо. Многу луѓе денеска ...
| | веќе видена | слични

Познатиот ММА борец Конор Мек Грегор е обвинет за силување, пишува Дејли Мејл. Немилиот настан се одвивал во тоалет за време на финалето на НБА, на истиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Никола Јокиќ е најдобриот кошаркар во НБА лигата и успеа на Денвер Нагетс да им ја донесе шампионската титула. Од оваа гледна точка, интересна е изјавата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денвер Нагетс го реши Мајами Хит и за прв пат во својата историја дојде до пехарот во НБА лигата. Нагетс предводени од фантастичниот Никола Јокиќ му пресудија ...
| | веќе видена | слични

Српскиот центар се приклучи на НБА во 2015 година, а неговиот татко Бранислав даде интервју за Телеграф во 2019 година во кое изјави дека Никола „има нешто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 571 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 654 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 98 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 65 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во посета на Секторот за внатрешни работи Скопје, организациона единица на МВР, која презема мерки ...
сите 72 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историска доминација на Јокиќ, Денвер до брејк во Мајами (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: