Гир: Сакаме Северна Македонија да стане членка на ЕУ


2 копии

Во вечерашното гостување во дебатната емисија „Анализа 24″ на Телевизија 24 гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Клековски. Тој истакна дека потребни ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Вин вин” на Телма телевизија, меѓу другото, рече дека реалната состојба во моментов во Македонија е дека владата ...
| | веќе видена | слични

Ние не бараме гаранции од европските институции за да ни го потврдат тоа што веќе го знаеме, ние ја знаеме историската вистина за Македонија, како се создала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вицепремиер за евроинтеграции и министер за надворешни работи Никола Димитров во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека втора година по ред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Охрабрете ја Северна Македонија да вложи максимални напори за да создаде услови за отворање првите кластери на преговори“ е првата од вкупно 13-те точки од ...
| | веќе видена | слични

„Германскиот Бундестаг ги признава македонската култура, идентитет и јазик. Во Европската Унија, која се карактеризира со голема разновидност на јазици и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи изјави дека работат на две патеки. На едната преговараат со ВМРО-ДПМНЕ во целина, а на другата се разговори со ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не може да постави нови услови, бидејќи преговарачката рамка е затворена. Таа не може да се отвори ниту на барање на нашата опозиција, ниту на барање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гир: Сакаме Северна Македонија да стане членка на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: