Јовев одговори на понудата од министерот кој го разреши, јавноста не стивнува со реакции


По разрешувањето на директорот на Клиниката за кардиохирургија, Сашко Јовев, јавноста не стивнува со коментари и изразување на поддршка на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Доктор Нико Беќаровски на социјалните мрежи реагира за големиот број на комарци во Скопје. Беќаровски е познат по тоа што на често критикува и дава коментари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Нико Беќаровски, кој е активен на социјалните мрежи со свои видувања за голем број јавни проблеми и прашања, тој сега се пошегува со ситуацијата со ...
| | веќе видена | слични

Пациентите со механичка подршка на срце имаат живот во неизвесност а надлежните се уште немаат слух за нивните потреби. Од „Храбро срце“ најавија дека преку ...
| | веќе видена | слични

Писателката и професорка по македонски јазик Татјана Алексиќ не може да разбере како претседателот Пендаровски и премиерот Ковачевски молчат и не преземаат ...
| | веќе видена | слични

Професорот д-р Сашко Јовев вечерва е гостин во дебатниот магазин „Click Plus“ каде разговаравме околу неговото разрешување од директорската функција на ...
| | веќе видена | слични

Националното здружение „Храбро срце“ со остра реакција за разрешувањето на д-р Сашко Јовев, директорот на клиниката на Кардиохирургија. Бараат министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 237 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 279 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, републиканецот Кевин Мекарти го отфрли предлог-законот за привремено финансирање на владата, кој ...
сите 114 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

Висок функционер на Кремљ сугерираше дека Русија би можела да ја прекине војната во Украина доколку Киев исполни еден услов. Оваа вест доаѓа веднаш откако ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовев одговори на понудата од министерот кој го разреши, јавноста не стивнува со реакции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: