Пораката на Столтенберг до Белград и Приштина: Само да знаете, испративме дополнителни 500 војници на готовност

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека Приштина и Белград мора да преземат конкретни чекори за деескалација на ситуацијата.Тој во интервју ...
| | веќе видена | слични

„Постројувањето на НАТО, предводено од САД, до УЧК и Албанците во Косово е потврда за чистотата на нивната ослободителна борба. Албанците ќе и бидат вечно ...
| | веќе видена | слични

Насилството ги враќа Косово и целиот регион назад, доведувајќи ги во прашање евроатлантските аспирации. И Приштина и Белград мора да преземат конкретни чекори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека секојдневно се зголемуваат цените, особено цената на горивата, која е еден од доминантните фактори за формирање на цените на производите и услугите, ...
сите 326 | | | веќе видена

Веќе неколку дена трае фејсбук војната помеѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и екс лидерот и премиер, Никола груевски. Денес, Груевски ...
сите 255 | | | веќе видена

На политичката сцена во земјата има два спротивни концепти – на ДПМНЕ, кој е за изолација и на СДСМ, кој е за членство во ЕУ, велат од Социјалдемократскиот ...
сите 211 | | | веќе видена

Претставниците на етничките Ерменци во Нагорно-Карабах се состанаа денес со владата на Азербејџан за да разговараат за иднината на отцепениот регион. ...
сите 182 | | | веќе видена

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го удрило возило „нисан“, по што бил пренесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Несреќата се случила вчера ...
сите 209 | | | веќе видена

Со 82 гласа пратениците денеска донесоа одлука за основање анкетна комисија за скандалот во ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија. Предлогот ...
сите 176 | | | веќе видена

Здруженијата „Човекот над профитот“, „Но Пасаран“, КСОМ и ПЦЕР денеска пред Министерството за правда одржаа прес-конференција поради непостапувањето на ...
сите 177 | | | веќе видена

Работниците во грчкиот јавен сектор, меѓу кои наставници, лекари и возачи, денеска стапија во еднодневен штрајк поради најавените измени на Законот за работни ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораката на Столтенберг до Белград и Приштина: Само да знаете, испративме дополнителни 500 војници на готовност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: