„Нефрон“: Апелираме да се преиспита одлуката за разрешување на Јовев


Апелираме да се преиспита одлуката за разрешување на директорот, професор доктор Сашко Јовев, а за евентуално направените грешки и пропусти во работењето, ...
| | веќе видена | слични

Елена Бојков, мајка на осумгодишното девојче кое е најмладата пациентка во земјава која доби „Трикафта“, во изјава за „Слободен печат“ апелира здравствените ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Секојдневно влошување на здравјето, живот во страв и неизвесност. Вака изгледаат деновите на Игор Пехчевски, пациент со цистична фиброза. Засега нема абер од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Набавката на лекот „трикафта“ за болните со цистична фиброза, кои со душа го чекаат лекот, повторно заглави низ министерско-владините лавиринти, алармираат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Собрание не помина предлогот за ослободување од партиципација од медицински услуги и лекови на пациенти со цистична фиброза над 26 години. Како што биле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска им се налути на новинарите оти му забележаа дека сѐ уште нема најдено пари за лекот „трикафта“ за сите пациенти. ...
| | веќе видена | слични

Како што биле информирани попладнево членови на Асоцијацијата за цистична фиброза, пациентите биле ослободени од партиципација уште во 2019 година. Но, оние со ...
| | веќе видена | слични

Сите рокови се пробиени, а додека дел од пациентите со цистична фиброза мака мачат со месечните симптоматските терапии кои ги чинат минимум 100 евра месечно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 511 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 199 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 339 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нефрон“: Апелираме да се преиспита одлуката за разрешување на Јовев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: