Бочварски: Историски успех, го либерализиравме товарниот и патничкиот превоз со Србија


Од 1 август се укинуваат сите дозволи кои се разменуваа на реципрочна основа на годишно ниво, а кои се однесуваат за превоз на стока кој се врши за и од трети ...
| | веќе видена | слични

Глобалната иницијатива против транснационалниот организиран криминал (ГИ-ТОК) има за цел да добива информации околу организираниот криминал и корупција, да ги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешна и надворешна трговија на Србија, Томислав Момировиќ денеска најостро ја осуди одлуката на Приштина за запирање на слободниот проток на ...
| | веќе видена | слични

Во услови на огромен пораст на подршката за иницијативата „Отворен Балкан“, се наметнува потребата од што поскоро надминување на проблемот со многу долгиот ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ќе продолжат да се залагаат за напредокот на Западен Балкан и ќе го гледаат како област на огромни можности која треба целосно ...
| | веќе видена | слични

Ако не се почитуваат работничките права новиот договор кој доаѓа со Отворен Балкан од 1 јули ќе ги испразни работните места во земјава, коментираат од Сојузот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Превозот на товар меѓу Србија и Македонија, што се врши во или од трети земји, со еколошки возила, ќе се либерализира, односно ќе биде ослободен од режимот на ...
| | веќе видена | слични

Од 1 август годинава сите наши превозници кои имаат лиценци за меѓународен превоз и возила со евростандард од „Евро 1“ до „Евро 6“, за првпат од постоењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Историски успех, го либерализиравме товарниот и патничкиот превоз со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: