Велес: Сообраќајка помеѓу автомобил и мотор, тешко повреден е малолетник кој го возел моторот

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Полицаец синоќа со службеното возило излетал од патот на улицата 172 во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Полицаецот изгубил контрола ...
| | веќе видена | слични

Шеесетичетири годишен струмичанец е тешко повреден по сообраќајна незгода. Тој возел мотоцикл „томос“ и направил судар со „голф“ при што се здобил со тешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холанѓани со мотор излетале од патот, при што тешко е повредена сопатничката. Според информациите, несреќата се случила вчера на кружна крстосница од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчеравечер во 23 часот во СВР Тетово било пријавено дека 80-годишниот Р.А. од гостиварско Чегране додека готвел во помошен објект до неговата семејна куќа му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велес: Сообраќајка помеѓу автомобил и мотор, тешко повреден е малолетник кој го возел моторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: