Тешка сообраќајка: камион удри во автомобил на булевар „Туристичка“ во Охрид

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
| | веќе видена | слични

На автопатот Скопје-Тетово утрово се случи сообраќајка. Засега нема детали од МВР дали има повредени и како дошло до сообраќајката. Фото: Слободен печат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа во која учествувало и возило во сопственост на МВР се случила утринава пред натплатната рампа Глумово, дознава и пренесува Курир. Според ...
| | веќе видена | слични

Мотициклист заврши со полесни повреди во сообраќајна незгода се случи попладнево на крстосницата помеѓу булеварот „Јане Сандански“ и улицата „Владимир Комаров“ ...
| | веќе видена | слични

Познатиот спрски актер Сергеј Трифуновиќ е уапсен во Белград, јавуваат српските медиуми. На 28 мај во 19 часот и 40 минути на Врачар, Белград, се случила ...
| | веќе видена | слични

Во белградската населба Врачар се случила сообраќајка помеѓу моторцикл „Веспа“ управуван од актерот Сергеј Трифуновиќ и автомобил. Во несреќата нема повредени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка: камион удри во автомобил на булевар „Туристичка“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: