Османи со услов: Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција


Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население, погодени од протести, доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција со ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на движењето „Самоопределување“, Фиторе Пацоли, смета дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже седницата на двете влади е голема ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже заедничката седница на владите на Косово и Албанија е ...
| | веќе видена | слични

Вака на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел му одговори косовскиот премиер, кој побара од Албин Курти во иднина да се координира со КФОР и ЕУЛЕКС кога ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Советот за безбедност на Косово започна утрово, нешто по осум часот, седница посветена на ситуацијата создадена по вчерашното апсење на тројцата припадници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јозеп Борељ подготви пакет мерки што треба да се воведат доколку привремените институции на Приштина, Албин Курти, не преземат чекори за деескалација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Мерката на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава резултати. Веќе се намалени цените на основните ...
сите 268 | | | веќе видена

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар синоќа во 01.30 часот било пријавено дека на ул.„Балиндолска“ во Гостивар, Р.Џ.(29) од Гостивар, управувајќи четирицикл без ...
сите 91 | | | веќе видена

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 322 | | | веќе видена

„Република Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи коишто ги ...
сите 30 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 150 | | | веќе видена

Како онколошки пациенти, најважно ни е да се добијат имиња и презимиња на инволвираните лица, беше истакнато на вечерашниот протест пред Обвинителството во ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи со услов: Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: