Османи со услов: Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција


Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население, погодени од протести, доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција со ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на движењето „Самоопределување“, Фиторе Пацоли, смета дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже седницата на двете влади е голема ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже заедничката седница на владите на Косово и Албанија е ...
| | веќе видена | слични

Вака на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел му одговори косовскиот премиер, кој побара од Албин Курти во иднина да се координира со КФОР и ЕУЛЕКС кога ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Советот за безбедност на Косово започна утрово, нешто по осум часот, седница посветена на ситуацијата создадена по вчерашното апсење на тројцата припадници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јозеп Борељ подготви пакет мерки што треба да се воведат доколку привремените институции на Приштина, Албин Курти, не преземат чекори за деескалација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 593 | | | веќе видена

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Подготовките за избори почнуваат, обично така е 5-6 месеци пред избори почнуваат подготовките. Добра страна е што имавме, се уште имаме една интензивна ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи со услов: Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: