ВИДЕО | Андоновиќ: На Русите и Украинците (не) им одговара рушењето на браната во Украина


Продолжуваат меѓусебните обвинувања меѓу Киев и Москва за уривањето на големата брана Нова Каховка на реката Дњепар во областа Херсон. Украина и западот ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатите 24 часа, украинските сили неуспешно се обидоа да започнат контраофанзива на три различни фронта во областа на јужен Доњецк, регионот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинските сили гранатираа станбена област во градот Нова Каховка, при што е повредено едно лице, јавија светските агенции, цитирајќи ја градската управа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ОН предупредија дека уништувањето на браната на Дњепар ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на храната, ќе ја зголеми нејзината цена и може да го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Главната украинска хидроенергетска компанија „Укрхидроенерго“ соопшти дека четири области ќе имаат краткорочни проблеми со водоснабдувањето поради уништувањето ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации денеска објавија дека уривањето на браната Каховка од советската ера на реката Дњепар ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека почната е истрага на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за уништувањето на браната кај хидроелектраната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
сите 276 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека „во моментов не постои можност“ заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
сите 313 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 354 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 158 | | | веќе видена

Стејт департментот го стави Кочо Анѓушев на „црна листа“ поради неговата вмешаност во значителна корупција. Поранешниот вицепремиер Анѓушев, пак, во соопштение ...
сите 55 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 207 | | | веќе видена

Откако целиот регион го потресе веста за трагичната смрт на 14-годишната Вања, Игор Јуриќ, основачот на фондацијата „Тијана Јуриќ“ и татко на жртвата девојка, ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: На Русите и Украинците (не) им одговара рушењето на браната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: