Османи: Уште во фаза на преговори со ЕУ би ги имале сите привилегии кои ги носи интеграцијата

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешна и надворешна трговија на Србија, Томислав Момировиќ денеска најостро ја осуди одлуката на Приштина за запирање на слободниот проток на ...
| | веќе видена | слични

Сигнали за поместување на процесот на проширување од мртвата точка, но по „француски терк“ Војната во Украина несомнено ја разбуди Европската Унија од зимскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатурата на Украина и Молдавија го вратија проширувањето во врвот на агендата на ЕУ, тоа оди во прилог и на Македонија и земјите од Западен Балкан, но ...
| | веќе видена | слични

Во услови на огромен пораст на подршката за иницијативата „Отворен Балкан“, се наметнува потребата од што поскоро надминување на проблемот со многу долгиот ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ќе продолжат да се залагаат за напредокот на Западен Балкан и ќе го гледаат како област на огромни можности која треба целосно ...
| | веќе видена | слични

Војната на европско тло е аларм за будење на Унијата, оти никој таму не очекуваше дека на континентот повторно ќе се случи надмудрување со барут. Тројца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Уште во фаза на преговори со ЕУ би ги имале сите привилегии кои ги носи интеграцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: