ВИДЕО | Tри децении без кошаркарскиот „Моцарт“, на денешен ден светот остана без големиот Дражен Петровиќ


Денес изминуваат точно 30 години од сообраќајната несреќа во германски Инглоштад во која животот трагично го загуби еден од најдобрите европски кошаркари во ...
| | веќе видена | слични

 На денот на страшната несреќа пред 30 години, Клара Саланци го зела Дражен Петровиќ од аеродромот во Франкфурт и тргнале кон Минхен. Манекенката возела со ...
| | веќе видена | слични

По 30 години од смртта на кошаркарската легенда Дражен Петровиќ, неговиот лик наскоро ќе заживее на големото платно. Филмот ќе го режира Данило Шербеџија и ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 30 години од смртта на кошаркарската легенда Дражен Петровиќ, а неговиот лик наскоро треба да заживее на големото платно. Под режисерската палка на ...
| | веќе видена | слични

Младиот хрватски актер Домагој Нижиќ (25) ќе го толкува прерано починатиот кошаркар Дражен Петровиќ во претстојниот биографски филм за „кошаркарскиот Моцарт“. ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред 30 години загина еден од најголемите кошркари на сите времиња, Дражен Петровиќ. Во пресрет на неговата годишнина од смртта, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 30 години од смртта на легендарниот хрватски кошаркар, Дражен Петровиќ, кошаркарскиот „Моцарт“ како што некои го нарекуваа. На денешен ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден пред точно 30 години загина еден од најдобрите кошаркари во светот Дражен Петровиќ. Дражен загина во сообраќајка на автопат во Германија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 30 години откако го нема Дражен Петровиќ, но некои рани никогаш не зараснуваат. Таа кобна 1993 година засекогаш ќе остане врежана во помнењето на сите, ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 30 години од смртта на легендарниот хрватски кошаркар, Дражен Петровиќ, кошаркарскиот „Моцарт“ како што некои го нарекуваа.Кариерата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 481 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 55 | | | веќе видена

Јане ЧЕНТО Поминаа цели 6 години од кога се започна најподмолната акција на МОНСТРУМОТ и неговите верни слуги за промена на името и Уставот на Македонија во ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Tри децении без кошаркарскиот „Моцарт“, на денешен ден светот остана без големиот Дражен Петровиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: