Мицкоски: Го распродаваат народот и за 32 години сменија име, знаме, Устав, прифатија понижувачки договор со Бугарија


Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очекуваме во наредните неколку недели иницијативата за уставни измени да се најде во Собранието пред пратениците и да почне процедурата и дискусијата таму. ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во емисијата „За или Против“ на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој посочи дека целта на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во емисијата „За или Против“ на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој посочи дека Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски при своето гостување во емисијата „За или против“ на Алфа телевизија истакна дека промена на Уставот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во „За или против“ на Алфа истакна дека без членство во Европската Унија и заштитен ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ моќта ја црпи од народот и на него се потпира, не ја црпи моќта од персиските килими во Брисел, и затоа нема да прифати уставни измени под бугарски ...
| | веќе видена | слични

„Изет Меџити со својата сегашна репутација се разликува многу од лидерот на ДУИ Али Ахмети. Со потезите, кои ги повлекува, тој е во предност во однос на ...
| | веќе видена | слични

За албанскиот политички спектар во Северна Македонија нема дилеми дека Социјал Демократската Сојуз на Македонија (СДСМ) е локомотивата која ги влече напред ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во интервју за ТВ24 информира дека на ВМРО-ДПМНЕ им бил презентиран францускиот предлог, било разговарано со ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Го распродаваат народот и за 32 години сменија име, знаме, Устав, прифатија понижувачки договор со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: