Мицкоски: Го распродаваат народот и за 32 години сменија име, знаме, Устав, прифатија понижувачки договор со Бугарија


Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекуваме во наредните неколку недели иницијативата за уставни измени да се најде во Собранието пред пратениците и да почне процедурата и дискусијата таму. ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во емисијата „За или Против“ на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој посочи дека целта на ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во емисијата „За или Против“ на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој посочи дека Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски при своето гостување во емисијата „За или против“ на Алфа телевизија истакна дека промена на Уставот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во „За или против“ на Алфа истакна дека без членство во Европската Унија и заштитен ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ моќта ја црпи од народот и на него се потпира, не ја црпи моќта од персиските килими во Брисел, и затоа нема да прифати уставни измени под бугарски ...
| | веќе видена | слични

„Изет Меџити со својата сегашна репутација се разликува многу од лидерот на ДУИ Али Ахмети. Со потезите, кои ги повлекува, тој е во предност во однос на ...
| | веќе видена | слични

За албанскиот политички спектар во Северна Македонија нема дилеми дека Социјал Демократската Сојуз на Македонија (СДСМ) е локомотивата која ги влече напред ...
| | веќе видена | слични

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ во емисијата „Топ тема” на телевизија Телма истакна дека лидерската средба да биде некаква точка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 101 | | | веќе видена

Украина и САД се договорија да започнат заедничко производство на оружје во чекор што ќе му овозможи на Киев да започне со производство на системи за ...
сите 102 | | | веќе видена

Гледаме дека на политичката сцена се случува спектакл. Сите се учесници, а Алијанса за Албанците е посматрач. Пред да се случат овие превирања реков дека е ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Го распродаваат народот и за 32 години сменија име, знаме, Устав, прифатија понижувачки договор со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: